Często można spotka wiele poradników, które mówią nam co robić, by zwiększyć nasze przychody z zakładów. Mało kto jednak mówi nam jakich błędów powinniśmy unikać, ponieważ niezależnie, jak dobrym jest się w obstawianiu, każdy jakieś popełnia. Nie ma osób idealnych. Postanowiliśmy więc przybliżyć wam najpowszechniejsze błędy graczy, co może pozwolić wam na zauważenie podobnych zachowań u siebie, a co za tym idzie na próbę ich eliminacji.

jak obstawiać u bukmachera
Porady jak obstawiać żeby wygrać z bukmacherem

Błąd 1: Marzenie o olbrzymich wygranych

Wiele osób zaczynających swoją przygodę widzi w zakładach drogę do olbrzymiego i szybkiego zysku. Takie marzenia wydają się realne, ponieważ często słyszymy o szczęśliwcach, którym się udało. Nie są oni świadomi jednak jednej rzeczy. Prawdopodobieństwo jest po przeciwnej stronie. Takie złote strzały są czymś bardzo rzadkim.

Co prawda każdy słyszał o jakimś koledze kolegi kolegi, który wygrał wielkie pieniądze, ale bardzo często to bajki. Chcesz wygrać dużo? Odpuść sobie takie marzenia i skup się na zakładach, które mają realne szanse i dąż do zarabiania małymi krokami.

Błąd 2: Taśmy

Puszczanie tak zwanych taśm, czyli zakładów z dużą ilością spotkań to duży błąd. To dobry sposób na powiększenie możliwej wygranej (patrz też pierwszy błąd), ale jednocześnie zwiększenie ryzyka. Im więcej zakładów na jednym kuponie tym nasza szansa na trafienie wszystkich drastycznie maleje. Żeby nie być gołosłownym, poprzemy to prostym przykładem.

darmowe promocje w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Przyjmując, że nasz kupon składa się z 6ciu zdarzeń, a prawdopodobieństwo każdego zdarzenia wynosi 70% to po połączeniu ich w 1 kupon mamy jedynie 11% szans na wygraną! Różnica jest olbrzymia, prawda? Dlatego lepiej jest grać kupony solo lub duble, przy których prawdopodobieństwo wygranej jest znacznie większe.

Błąd 3: Typowanie faworytów

Pieniądze nie czekają na nas w spotkaniach gigantów sportowych z outsiderami, a ryzyko, które podejmujemy, jest nieproporcjonalne do możliwych korzyści. Ciężko jest znaleźć kogoś, kto zawsze wygrywa i nawet najlepszym może czasami podwinąć się noga. Dużo lepiej zdecydować się na typy, które mogą być trochę bardziej ryzykowne, ale będą bardziej value.

Błąd 4: Wybieranie wyłącznie niskich kursów

Wybieranie zakładów sugerując się jedynie kursem,jest olbrzymim błędem. Niewielki kurs nie oznacza dużej szansy sukcesu. Na kursy wpływa wiele czynników, a bukmacherzy przeważnie wiedzą więcej niż ich gracze, więc wykorzystują to na ich niekorzyść. Powinniśmy samemu śledzić informacje dotyczące danego zespołu, analizować statystyki i samodzielne podejmować decyzje.

Błąd 5: Bycie porywczym

Wiele osób od razu rzuca się na typowanie za pieniądze bez wcześniejszego sprawdzenia swoich umiejętności. Często tacy gracze uważają, że mają dużą wiedzę i nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. A przecież obecnie każdy może spróbować swoich sił w obstawianiu „na sucho”. Wystarczy arkusz kalkulacyjny, w którym możemy obliczać swoje „zakłady”. To pozwoli nam poznać nasze możliwości i podjąć decyzję co do zakładów za pieniądze.

Błąd 6: Mała wiedza

Przed zakładem powinniśmy zapoznać się ze specyfiką danego sportu. Wiele osób jednak lekceważy to i będąc pewnym swojej wiedzy, od razu obstawiają. To często kończy olbrzymimi stratami. Obstawianie bowiem to nie tylko szczęście i wiara w sportowców, ale także godziny, które trzeba poświęcić na zdobywanie wiedzy o danej dziedzinie sportu lub lidze, umiejętność taktycznego myślenia i podejmowania racjonalnych decyzji.

Błąd 7: Emocje

Wiele osób po przegranej stwierdza, że musi się odegrać. To znak, że możemy mieć skłonności do uzależnienia, ale wielu niedoświadczonych graczy ignoruje to uczucie i szybko obstawia ponownie. Za to można zapłacić najwyższą cenę i szybko stać się bankrutem. Emocje w przypadku obstawiania nie są naszym przyjacielem i nigdy nie powinniśmy pozwolić im przejąć nad nami kontrolę w tym aspekcie życia.

To błędy, które stoją wielu osobom na przeszkodzie do zarabiania z zakładów. Ich eliminacja nie gwarantuje nikomu, że nagle będzie dużo bogatszy, ponieważ nie ma na świecie typera, który zawsze wygrywa, ale to początek trudnej drogi do waszego celu, czyli wzbogacenia się.

Następny artykułZwrot za przegrane kupony ze sportów wirtualnych – 8 maja
Jaki jest najlepszy bukmacher online w Polsce? Według wielu graczy takim bukmacher jest Fortuna, ale czy na pewno? Konkurencja wśród legalnych zakładów bukmacherskich jest ogromna, co chwilę nowi bukmacherzy otrzymują licencję i chcą być najlepsi w Polsce.